poniedziałek, 21 października 2013


Dlaczego powinnyśmy pokochać grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami...?
Są absolutnie niezbędne i cudowne :) 
To byłoby najprostsze wytłumaczenie, ale rozumiem, że możecie czuć niedosyt. Już wszystko tłumaczę...

Taki grzebień służy przede wszystkim do ROZCZESYWANIA. 
Dlaczego jest niezbędny?

1. Gdy nakładamy odżywkę
Nałożenie odżywki na włosy i pozostawienie nie sprawi, że ona sama w magiczny sposób rozejdzie się po naszych włosach. A czesanie mokrych włosów szczotką to nie najlepszy pomysł... Rozczesanie włosów grzebieniem jak na zdjęciu pozwoli na rozprowadzenie odżywki na całych włosach, bez narażania ich na uszkodzenia. A dobrze rozprowadzona odżywka to już pół sukcesu :) 


2. Po umyciu.
Gdy nasze włosy są mokre, a co za tym idzie obciążone i dużo bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, nie powinnyśmy rozczesywać ich szczotką. Pojedynczy włos łatwo wtedy zaplątać w szczotce i urwać. Czynność ta powtarzana setki razy daje nam setki urwanych włosów, o zmienionej strukturze. Urwany pojedynczy włos jest falowany, ciężki do stylizacji, odstaje a nasze włosy zaczynają się puszyć, i mamy problem.   I tu z pomocą przychodzi nam taki właśnie grzebień. Między jego szeroko rozstawionymi, dużymi zębami nie wplatają się pojedyncze włosy i nie będziemy ich urywać. Do tego rozczesywanie naszej czuprynki takiego rodzaju grzebieniami jest duuuużo łatwiejsze. Zaczynając od końcówek i kierując się ku górze, szybko i bezboleśnie rozczesujemy nasze włosy.  

3. Po całym dniu, gdy nasze włosy są splątane. 
Włożenie szczotki w splątane, wiatrem czesane włosy może być bolesne, nawet bardzo. Dlatego przed szczotkowaniem warto rozczesać wstępnie włosy grzebienie i pięknie wyszczotkować przy pomocy ulubionej szczotki.

4. Grzebień łatwo się myje, nie trzeba o niego w jakiś szczególny sposób dbać, 
jest łatwo dostępny (w każdej drogerii np. Rossmann,  Natura), często również jako gratis do farb, odżywek, szamponów i nie drogi (ok 5zł)

UWAGA UWAGA UWAGA
Szczególnie polecam grzebienie plastikowe, najłatwiejsze w eksploatacji, można spokojnie przechowywać je w łazience nie martwiąc się wilgocią.  Drewniane mogą nasiąkać wodą i puchnąć.

Miłego używania :) 

Zapraszam do śledzenia bo
Twoje włosy to moja pasja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz