piątek, 29 listopada 2013

Hodowanie włosów oczami fryzjera


Dziś kilka słów o hodowaniu włosów. Nie o tym jakich używać szamponów, odżywek, wcierek itp. Będzie o tym jak zahodować piękne, zdrowe włosy. I przede wszystkim jak przetrwać pośrednie długości i nie znudzić się tym wszystkim. 

1.Zacznij hodować włosy na NOWO
Polecam każdemu rozpoczęcie tego przedsięwzięcia od pozbycia się wszystkiego co zniszczone. Dlaczego? Bardzo trudno jest zregenerować zniszczone włosy. W dodatku końce będą z Tobą najdłużej, skoro już teraz nie wyglądają najlepiej, później będzie jeszcze gorzej i z każdym dniem coraz trudniej będzie o nie dbać. Nie chce być gołosłowna więc pokaże jak wyglądały moje włosy przed ścięciem i jak bardzo musiałam je skrócić. Długość całkiem niezła, tylko po co ta prostownica?


A oto i kondycja moich włosów przed ostatecznym ścięciem
2. Hodowanie nie musi być nudne! 
Zabawmy się! Każda długość daje nowe możliwości. Z każdej długości włosów można uzyskać nową, inną fantastyczną fryzurę. Wiem, dążenie do wymarzonej długości zajmie wtedy więcej czasu ale zapewniam,  że po osiągnięciu celu nie będzie korciło aby ścinać włosy, tylko dlatego, że nagle zamarzyła nam się jakaś fryzura. W końcu to co nam się podobało miałyśmy już w międzyczasie. 

Nie musisz rezygnować z farbowania! Są na rynku farby naprawdę delikatne, dzięki którym Twoje włosy nie ucierpią. Możesz również zmienić koloryzację na nieco delikatniejszą, np. nie rozjaśniać włosów aż tak mocno, bądź malować sam odrost a ciemnowłose mogą przerzucić się na hennę. 

3. Skup się na skórze głowy
To tam wszystko się zaczyna! Sprawdź czy możesz zmienić szampon na delikatniejszy, bez sls. Pobudzaj cebulki-masuj włosy. Możesz użyć masażera, ja uwielbiam tą czynność. Relaksuje i dobrze działa na włosy. Odpowiednie krążenie w skórze głowy to pięknie włosy i szybszy wzrost. 

masażer do skóry głowy4. Jeżeli zależy Ci jedynie na długości-eksperymentuj 
Wypróbuj  wcierki, oleje, suplementy diety, zmień dietę na lepsze. Nigdy nie wiadomo co na kogo zadziała. Dlatego musisz szukać sposobu, który będzie odpowiadał dla Ciebie i dawał efekty. Działanie na wielu płaszczyznach z pewnością da lepsze rezultaty. 

5. Obserwuj postępy 
Jeśli masz farbowane włosy, odrost  świetnie uwidoczni jak szybko rosną Twoje włosy. Mi do sprawdzania rezultatów świetnie służy wygolony bok. Im częściej muszę go podgalać tym większa radość,  ze włosy rosną :) Najprostszym rozwiązaniem będzie robienie zdjęć. Mimo iż codziennie widzimy się w lustrze to często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo długość naszych włosów zmienia się na przestrzeni miesięcy. Sama ostatnio się na tym przyłapałam. I oto co zobaczyłam:
Zatem miłego hodowania i
Zapraszam do śledzenia bo

Twoje włosy to moja pasja
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz